Модель Ganzo Touch Pro Ultra позиціонується як професійна модель, яка підходить для заточування ножів будь-якого призначення. У той же час вона зовсім не велика і легко може використовуватися вдома. Наскільки зручно використовувати її на практиці і загальні враження від інструменту — в цьому огляді.


У комплектацію інструменту входить набір із 4 каменів (із зернистістю 1500, 800, 600, 300 грит), рушник для протирання ножа, маркер, сама точилка з можливістю виставити кут. Точильний верстат складається з бази, масивної присоски та напрямних. До речі, присоска дійсно добре тримає, але ставити її потрібно на рівну поверхню. Якщо закріпити точилку на рухомій основі, то під час роботи вона крутиться, тому краще кріпити її прямо на столі. Направляюча зроблена з пружинкою, на відміну від першої версії, що дозволяє дуже швидко і досить надійно фіксувати точильне каміння.

Чи так трапилося, чи це звичайна практика, але інструкція не співпадає з моделлю інструменту, можливо, вона від іншої точилки. Збираємо Ganzo Touch Pro Ultra на металевій платформі: вона гладка, але не слизька. Втім, як уже говорилося, через невеликі розміри самої платформи, вона може ковзати разом з точилкою, так що це вже кому як зручно.

На дотик точилка зроблена добротно, з хорошого пластику, з відшліфованими металевими деталями. Але ось болти використовуються не найкращі. Це не серйозна проблема, але мінус.

Для складання точильної системи, потрібно прикрутити до основи присоску. Збирається все легко, можна дуже не затягувати. Перед кріпленням присоску краще змочити водою - так вона триматиметься міцніше. Після цього встановлюємо точилку на вибраній поверхні і притискаємо її спеціальним важелем. Зверху на основу встановлюється напрямна для заточування, на якій є кольорові позначки, що позначають кут заточування. Вони допомагають підібрати потрібний кут відповідно до призначення ножа.

  • 10° (синя мітка): заточення серрейторних лез;
  • 15° (жовта мітка): заточування тонких кухонних ножів;
  • 20° (зелена мітка): заточування кухонних ножів із товстим лезом;
  • 25° (червона мітка): заточення туристичних та мисливських ножів із тонким лезом;
  • 30° (чорна мітка): заточення туристичних та мисливських ножів із товстим лезом;

Для заточування великого кухонного ножа, що направляє встановимо на 25°. Ніж укладається на спеціальний металевий упор таким чином, щоб його край злегка виступав над верхньою лінією основи точилки. Його потрібно додатково кріпити за допомогою магніта. На жаль, у комплекті таких магнітів немає. Тепер саме час встановити другу напрямну, на якій буде закріплений точильний камінь. Якщо ніж дуже давно не загострювався, можна почати з каменю на 300 грит, щоб добре виправити ріжучу кромку. Перед початком роботи необхідно провести маркером по краю леза. Тоді при заточенні буде видно, де потрібно підточити ще, а вже достатньо.

Після заточування, кухонний ніж успішно пройшов тест на папері.

Мінус цієї моделі:

  • не зручно тримати ножа під час заточування з другого боку: сили магніту без додаткового утримання не вистачає, а тримати рукою за рукоятку правші буде не зручно. Хоча як варіант, можна використовувати сильніший магніт;
  • якщо закріпити верстат на рухомій поверхні, він може ковзати разом з цією поверхнею;
  • невідповідність інформації в інструкції даної моделі точилки.

Плюси точилки:

  • невисока ціна;
  • добрий набір каменів у спеціальному чохлі;
  • якісні матеріали для самої точилки та точильних каменів;
  • добра комплектація з усіма необхідними аксесуарами.