Компанія Fenix ​​відома тим, що регулярно оновлює найходовіші моделі ліхтарів, роблячи їх ще більш яскравими та потужними. В даному випадку мова піде про ліхтарі facebook 2015 року. Його яскравість збільшилася до 300 люменів.


Ліхтар Fenix ​​LD22 продається в картонній коробці. Усередині знаходиться сам ліхтар, чохол до нього, шнурок для страховки на руці, додаткове кільце ущільнювача, а також дві лужні батарейки формату АА. Крім того, в коробку покладено гарантійний талон та інструкцію щодо використання ліхтаря. Природно, надалі крім батарейок можна використовувати і акумулятори, що перезаряджаються, що істотно економніше, та й екологічніше.

Що стосується нововведень моделі 2015 року, то вони помітні навіть зовні. При тому, що ліхтар дуже нагадує модель попередньої редакції, відмінності очевидні. Перш за все це стосується бічної кнопки, за допомогою якої перемикаються робочі режими. Тепер вона металева, кругла, менша. Форма корпусу також змінилася, хоча й у деталях: пропорціях різних елементів, розмірах та розташування виїмок, місцях нанесення написів. До речі, в оновленому ліхтарі трохи складніше розглянути серійний номер, який став дрібнішим. Також хочу зауважити, що кромка корпусу, яка виступає за скло лінзи ліхтаря, тепер рівна, тому якщо поставити ліхтар головою вниз на стіл, не буде видно, включений він чи ні. У положенні свічки ліхтар не стоїть, оскільки кнопка трохи вища, ніж краї корпусу.

Тепер про технічні характеристики LD22 2015. У цьому відношенні змін більше, ніж у зовнішньому вигляді ліхтаря. Насамперед, він став яскравішим. Замість 215 люменів, це вже 300, що досить суттєво. Кількість та набір режимів залишилися колишніми, але тепер вони розділені на дві групи: Outdoor Mode (всі шість режимів) та Tactical Mode (три основні режими). Група Outdoor Mode підходить для туристичних цілей, риболовлі, використання ліхтарів у повсякденному побуті. Нижче наведено таблицю з характеристиками яскравості світла в кожному режимі.

При використанні групи режимів Tactical Mode, доступними залишаються тільки три варіанти освітлення. Це режими Turbo, Mid та сигнальний Strobe. Завдяки такому поділу новий ліхтар зручніше використовувати на полюванні. Адже в тактичній групі зібрані ті режими, які використовуються найчастіше. Перемикання між ними відбуватиметься швидше і без зайвих миготінь світла.

Тепер поговоримо про управління ліхтарем. Для цих цілей, як і раніше, використовується дві кнопки: гумова кругла в торці корпусу і металева на бічній поверхні ближче до голови ліхтаря. Торцева кнопка використовується для увімкнення LD22: при повному натисканні — увімкнення з фіксацією, а при натисканні до половини — увімкнення в режимі швидкого доступу.

Друга кнопка використовується для вибору режиму. Яскравість змінюється по колу та для останнього активного режиму спрацьовує механізм інтелектуальної пам'яті ліхтаря. Доступ до режиму стробоскопа відкривається, якщо бічну кнопку тримати натиснутою протягом 0,5 секунди. Наступний короткий клік перемкне ліхтар у режим SOS, а якщо кнопка залишатиметься натиснутою 0,5 секунди, Fenix ​​LD22 знову запрацює в режимі звичайного світла.

Після використання попередньої моделі ліхтаря LD22 перемикання в тактичну групу режимів може здатися не дуже зручним. Для цього потрібно протягом 3 секунд (а на практиці навіть трохи довше) тримати натиснутою бічну кнопку вже включеного ліхтаря. Спочатку спрацює стробоскоп, потім режим SOS, а потім, на підтвердження того, що ліхтар переключився, він двічі блимає зі слабкою яскравістю. Тепер кнопка буде заблокована, а перемикання між доступними режимами здійснюється тільки за рахунок торцевого перемикача. Вихід із тактичної групи такий самий — тримайте бічну кнопку натиснутою, доки не спрацюють сигнальні режими, а потім ліхтар двічі блимне. На мій погляд, це досить довго, хоча робота в уже обраній групі режимів все ж таки має свої переваги.

Ось ще що: в тактичній групі режимів немає інтелектуальної пам'яті і ліхтар щоразу буде вмикатися в турборежимі з максимальною яскравістю.

Однак цифрова стабілізація яскравості працює в будь-якому випадку. Це означає, що світло ліхтаря не тьмяніє у міру того, як сідають батарейки, а тримається на одному рівні доти, доки акумулятори можуть підтримувати вибраний режим. Потім ліхтар перемикається на менш потужний режим.

Також до моделі LD22 (2015) можна докупити додаткові аксесуари. Вибір сумісних фільтрів та лінз досить широкий і підійде для різних цілей.

Ну і наостанок про надійність ліхтарика Fenix ​​LD22 (2015). Впринципі, це та сама якість, що й у інших моделей цього бренду. Ліхтар точно прослужить довго, навіть якщо з ним не дуже дбайливо поводитися. Хоча, звісно, ​​якщо ви зацікавлені у його працездатності, краще не проводити краш-тести. Отже, корпус ліхтаря металевий - він виготовлений з алюмінію з анодованою поверхнею. З рук ліхтар не вислизає завдяки тому, що на корпусі є текстурна накатка, ребра охолодження трохи ширші, ніж основна частина корпусу. Крім того, ковзання ліхтаря в долонях перешкоджає металева кліпса, за допомогою якої його можна закріпити в кишені.

Корпус міцний і витримує невеликі удари або падіння з висоти одного метра. Його деталі акуратно підігнані, що дозволило досягти герметизації. Fenix ​​LD22 (2015) навіть можна включати під водою, хоча виробники і не рекомендують опускати його глибше за 2 метри. До речі, згодом можна поміняти кільця ущільнювачів у тих місцях, де корпус розкручується і відновити герметичність.

Купити ліхтар Fenix ​​LD22 (2015) в Україні