Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Що найважливіше в туристичному ножі? Для одних це функціональність, для інших — зручність і довговічність, а треті взагалі можуть сказати «Головне, щоб був гострим!». Де ж криється істина?
Відповідь до банального проста: все залежить виключно від ваших потреб, адже кожна подорож є унікальною, і те, що підходить одному користувачу, може виявитися недоречним для іншого.
Але як підібрати складаний ніж для туризму, який буде відповідати вашим очікуванням? Тут ми поділимося секретами, які заощадять вам час на пошуку інструменту.
Перед тим, як заглибитися в характеристики складаних ножів, визначте ваші першочергові потреби. Вам потрібен різальний інструмент для приготування їжі та виконання основних господарських завдань або вам необхідний ніж, здатний впоратися зі складнішими роботами, наприклад, різання гілок для розведення вогню чи заточування кілочків для встановлення намету? Перед придбанням складіть перелік типових завдань, які ви виконуватимете за допомогою різального інструменту: розуміння цього аспекту допоможе вибрати відповідний тип леза і, як результат, звузити коло актуальних моделей.
Також визначтеся із частотою та тривалістю ваших подорожей. Ви регулярно проводите час на природі? Тоді міцний складаний ніж — це варіант «must have». Якщо туризм не знаходиться в топі ваших основних захоплень, є сенс розглянути портативні й прості у використанні моделі, які можна носити з собою в міських умовах.
Існує 3 основні параметри, на які варто звертати першорядну увагу під час вибору складаного ножа: сталь клинка, його форма та заточування, тип запірного механізму та матеріал руківʼя.
Важливо! Перед придбанням також переконайтеся, що ніж складаний не підпадає під критерії холодної зброї.
Яка сталь найкраща для ножа — питання риторичне, оскільки вибір залежить від бажаних вами характеристик майбутнього придбання та індивідуального стилю використання.
Марка сталі впливає на продуктивність та довговічність клинка. Нержавіюча, вуглецева чи, може, дамаська сталь? Кожен метал має переваги та недоліки:
Якщо з типом сталі все досить просто, то підбір ножа щодо профілю клинка вимагає більш ретельного вивчення, оскільки форма впливає на ефективність виконання інструментом тих чи інших завдань.
Нижче розберемо найпопулярніші профілі:
Якщо ви шукаєте складаний дитячий ніж для маленьких членів вашої туристичної групи, вибирайте модель із закругленим клинком без вістря, щоб уникнути травм при відкриванні та закриванні конструкції.
Зверніть окрему увагу на тип заточування леза. Воно може бути прямим (для здійснення рівних надрізів), серейторним (для різання волокнистих матеріалів) та комбінованим, що поєднує якості обох типів.
Складані ножі для туризму пропонують різні методи відкривання леза:
При виборі механізму відкривання спирайтеся на особисті уподобання та досвід використання інструментів. Це стосується й типу механізму блокування. Найкращими варіантами є моделі із замком Liner та Frame lock, оскільки вони витримують високі навантаження та невибагливі в обслуговуванні.
Як альтернативу можна розглянути напівавтоматичні моделі з замком Button lock, які відкриваються натисканням на пружну кнопку. Чи придатний складаний ніж для самооборони? З таким механізмом безперечно так, оскільки він практично миттєво приводиться в бойову готовність.
Матеріал, з якого виготовлене руківʼя ножа, так само важливий, як і якість клинка, адже від нього залежить ваш комфорт, якість утримання та безпека використання загалом.
В асортиментах ножових виробників також можна зустріти моделі з алюмінієвими, сталевими та титановими руківʼями. Ці варіанти несприйнятливі до механічних пошкоджень. Однак враховуйте, що гладка поверхня металу не може гарантувати міцний хват, особливо під час утримання вологою долонею або рукою в рукавичці.
Функціональність, зручність і довговічність — це три основні якості, які мають туристичні ножі складаного формату з нашої добірки, орієнтованої під різний бюджет.
Гострий клинок зі сталі 440, рельєфне руківʼя з ABS-пластику та більше нічого зайвого. Ця модель підходить для мандрівників-початківців, які шукають доступний ніж для виконання базових завдань у походах.
Модель випускається у 2 варіаціях з різницею у вигляді кольору руківʼя. Водночас обидві мають чорне покриття на клинках, яке підвищує антикорозійну стійкість металу.
Елегантний та надміцний, цей ніж здивує якістю різання завдяки клинку Clip Point з нержавіючої сталі 8Cr13MoV. Лезо швидко відкривається натисканням на плавець фліпера, а ребристий упор на обуху під палець адаптує інструмент під виконання силових робіт.
Виробник не забув і про зручність інструменту: з одного боку руківʼя закріплена шорстка плашка G10 для міцного утримання, а з іншого — оголена сталева конструкція, доповнена кліпсою для носіння на кишені.
При довжині лише 173 мм у відкритому положенні, ця мініатюрна модель не поступається в показниках міцності своєму повноформатному аналогу. Зносостійкість забезпечується завдяки інструментальній сталі D2 в клинку з чорною обробкою, що в сукупності робить метал міцнішим і несприйнятливішим до іржі.
Ніж можна носити будь-яким зручним чином: кріпити на кишені за допомогою кліпси прихованого носіння або зберігати в чохлі, що йде в комплекті.
Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.