Ножи для выживания

Підбір за параметрами
  • Ціна
     від 
     до 
     грн. 

Ніж для виживання в прямому сенсі цього слова, призначений для виживання людини в екстремальних ситуаціях, наприклад, в умовах дикої природи. Такий клинок, в умілих руках здатний стати по-справжньому багатофункціональним інструментом, який допоможе врятувати життя його власникові.

Однак екстремальні ситуації бувають різні, відповідно, для того щоб не тягати кілька «ножів для виживання», потрібно підібрати найбільш універсальний, і відповідний конкретно для себе варіант.

Першим і вирішальним критерієм є конструкція. Ніж зі складним клинком ідеально підійде для повсякденного носіння, туристичних походів або риболовлі, проте він не зможе стати повноцінним універсальним ножем для виживання. Це обумовлено наявністю фіксуючого "замка", який чутливий до забруднень, активного використання і великих навантажень, через що він може почати заклинювати або зовсім прийти в непридатність.

При виборі ножа для виживання, рекомендується віддати перевагу моделям з фіксованим клинком, з огляду на те, що в них відсутні будь-які складні механізми, що позитивно позначається на надійності і дозволяє таким ножам витримати по-справжньому серйозні навантаження.

Важливим критерієм при виборі ножа є його клинок. Саме від якості клинка і його особливостей і залежить, наскільки універсальним буде ніж і як довго він вам прослужить. Найбільш популярними формами для клинків "ножів виживання" є drop-point, clip-point і bowie. Клинки з такими формами підходять для найрізноманітніших завдань, будь-то чистка овочів або рубка гілок.

Також, важливим фактором буде наявність на клинку додаткових пристосувань, на зразок стропореза або частини леза з серрейторной заточуванням. Однак наявність таких додаткових функцій є перевагою в обмеженій кількості випадків. Наприклад, при обробленні м'яса стропоріз і серрейторное лезо будуть тільки заважати, а ось для різу всіляких тросів вони точно знадобляться.

Важливим є і Матеріал клинка, намагайтеся віддавати перевагу варіантам, які виконані з нержавіючої сталі і піддаються заточуванню підручними засобами (кишенькової точилкою, кругляком або навіть осколком кераміки).

У плані габаритів, не варто думати, що «чим більше ніж – тим він краще». Це зовсім не так, адже похідним мачете вкрай незручно чистити овочі. А ось ножем для виживання з довгою клинка близько 10 см і загальною довжиною до 20 см цілком зручно виконувати безліч завдань, пов'язаних як з приготуванням їжі, так і з облаштуванням тимчасового укриття. Товщина клинка у обуха в даному випадку не повинна бути менше 2-3 мм, інакше таке лезо досить швидко зламається при інтенсивному навантаженні. Але і не варто брати ніж із занадто товстим лезом, так як їм просто буде незручно проробляти дрібну роботу.

Відносно рукояті, вкрай не рекомендується вибирати зразки з порожнистої рукояткою в якій можна зберігати «НАЗ». Такий ніж не здатний витримати великі навантаження і, швидше за все, зламається на стику-з'єднанні клинка і рукоятки при інтенсивній роботі. Підбирайте зразки з клинком, який має «хвостовик», що йде уздовж рукоятки.

У плані зручності, вибирайте ножі з такою рукояткою, яку Ви б змогли впевнено утримувати практично будь-яким хватом. Дизайн в даному випадку грає другорядну роль, адже це ніж для виживання, а не повсякденного носіння.

Контакти
Location
Київ
Time
Пн-Нд 09:00 - 18:00
Кошик
Ми використовуємо кукі. Продовжуючи користуватися сайтом ви приймаєте нашу політику обробки персональних даних
Оберіть мову сайту:

Ці товари продаються особам, які досягли 18 років!

Вам виповнилося 18 років?