Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Ножі Ganzo – це поєднання відмінної якості виготовлення та порівняно невеликої ціни. Ці переваги, разом з яскравим дизайном, роблять продукцію Ganzo дуже популярною серед туристів, рибалок і мисливців, а також тих, хто просто бажає мати при собі невеликий і надійний ніж, який гарантовано не підведе в будь-якій ситуації.
Варто відзначити, що фірма Ganzo присутня на світовому ринку ось уже понад 20 років і за цей час пройшла довгий шлях від невеликої маловідомої компанії до великого виробника найрізноманітніших ножів, якого знають у багатьох азіатських та європейських країнах, а також у США. На сьогоднішній день, в асортименті цього бренду можна знайти невеликі складні EDC (для повсякденного носіння) моделі, так і досить великі туристичні ножі з фіксованим клинком, придатні для виконання найважчих робіт.
Однак, який би ніж ви не вибрали, він гарантовано відповідатиме заявленим характеристикам і витримає різні умови експлуатації, де б ви його не використовували, вдома, на роботі або під час активного відпочинку на природі. Така надійність обумовлена насамперед високою якістю матеріалів, що застосовуються.
Трохи нижче ми розповімо про те, які ж матеріали застосовуються компанією Ganzo для виробництва ножів, у чому їх переваги та особливості. А зараз, зробимо невеликий відступ і нагадаємо читачеві, що на момент 2018 року під брендом Ganzo також випускається продукція Firebird. Для виготовлення ножів серій "F" (Firebird) використовуються абсолютно ті ж матеріали що і для "G" (Ganzo). Якість виготовлення також не постраждала. Всі відмінності полягають суто в дизайні, що можна помітити не лише за додатковим логотипом, а й за яскравішими кольорами гвинтів та інших комплектуючих.
Найголовніша деталь абсолютно будь-якого ножа це, звичайно ж, клинок. Інженери фірми Ganzo розуміють це і вважають за краще застосовувати для виготовлення лез тільки перевірені та надійні марки сталі, які вже встигли зарекомендувати себе з кращого боку та отримали безліч позитивних оцінок. На даний момент для виробництва клинків ножів Ganzo застосовуються кілька видів нержавіючої сталі. Про кожен із них ми розповімо докладніше трохи нижче.
До речі, фірмою Ganzo використовуються тільки нержавіючі типи сталі, тому що сам виробник позиціонує свої ножі як найнадійніші. Завдяки цьому, клинки, що виготовляються, дійсно стійкі до різних видів корозії і гранично прості в обслуговуванні.
440C. Дана марка сталі є однією з найпопулярніших серед багатьох виробників ножів та використовується компанією Ganzo для створення різноманітних EDC та туристичних моделей. Вона поєднує в собі хорошу міцність і корозієстійкість, а за рахунок спеціального гарту, рівень її твердості може досягати 60HRC, що вкрай позитивно позначається на довговічності клинка і дозволяє ріжучій кромці довго зберігати гостроту.
На даний момент, в асортименті компанії Ганзо представлено дійсно багато ножів, клинок яких виготовлений зі сталі марки 440C, а тому практично всі вони чудово підходять для використання в домашніх або польових умовах. А прекрасна корозійна стійкість дозволяє не перейматися ножами, які будуть використовуватися в умовах підвищеної вологості. До того ж, моделі із лезом із сталі 440C непогано піддаються заточуванню в домашніх умовах, навіть без використання професійного обладнання.
420C. На даний момент, така сталь була використана для виробництва лише однієї моделі - Ganzo G611. 420C – це метал зі зниженим вмістом вуглецю. Завдяки чому ця сталь вкрай стійка до проявів корозії та не іржавіє навіть після тривалого перебування у воді. Саме тому ножі з мечами з такого матеріалу користуються попитом серед рибалок та любителів дайвінгу.
Ще однією перевагою цієї сталі є порівняно невисока ціна, яка впливає на підсумкову вартість готового ножа. Таким чином, моделі з клинками з 420C стали практично найбільш доступними варіантами для широкого кола покупців.
Основним недоліком цієї сталі є м'якість і складність у загартуванні, через що ножі з клинками з вищезгаданої сталі не здатні довго зберігати гостроту ріжучої кромки і потребують частого заточування. З іншого боку, заточити такий ніж можна навіть у польових умовах майже будь-яким підручним засобом, наприклад, лежачим на землі бруківкою (настійно не рекомендуємо користуватися подібним способом заточування клинка без крайньої необхідності).
Понині ця сталь не використовується компанією Ganzo, тому що не задовольняє внутрішньофірмові стандарти якості та була повністю замінена сталлю 440C. Тому випуск нових ножів із лезом із такої сталі вкрай малоймовірний.
4116. Першокласний нержавіючий сплав високої якості, який зараз застосовується для виробництва деяких моделей складаних ножів Ganzo, у тому числі і новинки F714.
До головних переваг цієї сталі можна віднести стійкість до корозії, міцність, а також те, що вона не піддається процесам окислення, що дозволяє застосовувати ножі з клинками зі сталі 4116 для роботи з продуктами та при наданні медичної допомоги (в екстрених ситуаціях) . Також представлена сталь здатна не деформуватися при роботі з твердими матеріалами, таким чином ніж довго зберігатиме гостроту ріжучої кромки.
До недоліків цієї сталі можна віднести складність у загартуванні, так як для неї необхідна багатоступінчаста обробка, під час якої клинок проходить як нагрівання до надвисоких температур, так і заморожування. Ще одним нюансом цієї сталі є те, що виготовлені з неї клинки досить складно ув'язнити в польових умовах без спеціального обладнання. З іншого боку, якісного одноразового заточення вистачить для тривалої експлуатації ножа навіть у несприятливих умовах.
7Cr17. Високоякісна нержавіюча сталь, для якої характерно високий вміст вуглецю та відмінна стійкість до корозії. Може бути загартована до ~57 HRC (одиниць за шкалою Роквелла), завдяки чому клинок виготовлений з такого матеріалу має хорошу зносостійкість і в той же час, досить легко піддається заточенню. модель G8012, яка позиціонується виробником як універсальний похідний ніж, що підходить для вирішення найрізноманітніших завдань.
8CR13. Сучасна високовуглецева сталь, що по-праву вважається однією з найкращих у рамках китайського виробництва. За складом та багатьма властивостями дуже близька до всесвітньої відомої японської сталі AUS-8.
У разі ножів Ganzo, загартовується до ~58 HRC, завдяки чому має відмінну міцність і зносостійкість. На даний момент використовується для виробництва леза моделі F803, яка є багатоцільовим туристичним ножем.
Правильно обрана сталь, а також її термічна обробка, безсумнівно, є одними з найважливіших пунктів при створенні гарного ножа. Проте, чималу роль також грає фінішна обробка клинка, яка надає його поверхні ту чи іншу структуру, що впливає як дизайн ножа, а й деякі його характеристики.
При виробництві ножів Ганзо використовуються кілька технологій фінішної обробки клинка, про які ми розповімо трохи нижче:
Між клинком та лайнерами рукояті, у більшості ножів Ganzo встановлені спеціальні шайби, які полегшують витяг леза. Як правило, одна шайба виконана з фторопласту, а друга з латуні.
Рукоять, не менш важлива деталь ніж сам клинок, адже яким би міцним і гострим не було лезо, який від цього толк якщо ножем незручно працювати? Саме тому до створення держаків також приділяється чимало уваги. Конструктори Ganzo намагаються максимально вдало поєднати форми рукояті, підпальцеві виїмки, шпеньки і замки для блокування клинка таким чином, щоб у користувача не виникло жодної складності при використанні ножа в будь-яких умовах, хоч би яким хватом він його тримав.
Деякі моделі Ganzo також можуть мати в рукоятці спеціальні світлонакопичувальні вставки (найчастіше зеленого кольору), які дозволяють швидко знайти ніж серед іншого спорядження або в умовах недостатнього освітлення.
Незалежно від того, які накладки встановлені на рукоятку, в її основі завжди лежить пара сталевих лайнерів, які забезпечують жорсткість рукояті. У свою чергу, між лайнерами розташовуються кілька бонок, що утримують всю конструкцію. За ідеєю, чим більше бонок тим краще, проте багато залежить також від якості виконання і матеріалу бонок. У випадку ножів Ganzo, це 2-4 бонки із загартованої нержавіючої сталі, які дозволяють ножу впевнено витримувати найрізноманітніші умови експлуатації, у тому числі інтенсивні навантаження та падіння з невеликої висоти.
Від якості гвинтів залежить досить багато. Як відкриватиметься клинок, чи не бовтатимуться комплектуючі тощо. Однак, який би ніж Ганзо ви не вибрали, будьте певні, гвинти в ньому ідеально підігнані. За необхідності гвинти можна відкручувати самому, наприклад, щоб розібрати ніж для чищення або трохи послабити осьовий гвинт (для швидшого відкриття клинка). В даному випадку необхідно підібрати відповідну викрутку і діяти акуратно, щоб не пошкодити будь-яку деталь, адже навіть найнадійніший ніж може зламатися при недбалій експлуатації або обслуговуванні.
Деякі складні ножі Ganzo також мають бекспейсер. Він виконує не тільки декоративну функцію, а й дозволяє зробити конструкцію ножа міцнішим, стійкішим до навантажень і додатково захищає «начинки» від бруду з зовні. Найчастіше бекспейсер виконується під колір рукояті з такого ж матеріалу, як і накладки на неї.
Практично всі складні ножі Ganzo мають знімну сталеву кліпсу, яку в залежності від особливостей рукояті можна встановити в одному або кількох положеннях. Ця деталь виготовляється із загартованої нержавіючої сталі і тому має відмінну міцність і жорсткість, що в свою чергу дозволяє надійно зафіксувати ніж на одязі або спорядженні.
У комплекті з деякими ножами ви також зможете знайти страхувальний темляк із нейлону. Він дозволяє підвісити ніж у будь-якому зручному для вас місці та гарантовано не порветься навіть під час бігу чи стрибків.
Більшість ножів Ganzo, що належать до 700-ї серії, наприклад як модель G732, штатно комплектуються невеликим чохолом з бархатистого нейлону. Він досить міцний, проте при повсякденному носінні на ньому дуже швидко стирається логотип бренду Ganzo.
При необхідності, можна придбати фірмовий чохол Ganzo, який виконаний з ущільненого нейлону і підходить практично для всіх складних ножів цього бренду. Він має досить простий дизайн, але в той же час надійно захищає вміщений в нього ніж від бруду і вологи (для занурення під воду він навряд чи підійде, а ось від дрібного дощу клинок захистить).
На особливу увагу заслуговує багатофункціональний комплектний чохол (ніжні) моделі G8012, який виконаний з удароміцного пластику, має стропоріз, невелику алмазну точилку та знімне кресало. Ці піхви гранично міцні та підійдуть для тривалої експлуатації на природі.Можливо колись ножі Ganzo і не були настільки надійними, зручними та популярними. Але сьогодні, ножі цього бренду нарівні конкурують з варіантами від більш відомих компаній, пропонуючи користувачеві гарну якість виготовлення, надійність, чудову ергономіку та яскравий дизайн за цілком доступною ціною, завдяки чому вони користуються попитом серед представників найрізноманітніших сфер.
У цій статті ми постаралися максимально докладно розповісти вам, з чого роблять ножі Ganzo і сподіваємося, що ця інформація допоможе вам у виборі максимально підходящої для себе моделі. До того ж, на сьогоднішній день в асортименті компанії Ganzo є справді багато різноманітних ножів, які підійдуть як для повсякденного носіння в місті, так і для активного відпочинку на природі, наприклад походів, риболовлі або полювання. Залишається лише вибрати для себе найбільш підходящий ніж за габаритами, дизайном та методом блокування клинка, а потім користуватися дійсно якісним інструментом, який гарантовано не підведе вас.
Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.