Як обрати надувні каремати та килимки туристичний | Fonarik.ua

Здоровий сон — це основа хорошого самопочуття, особливо в польових умовах. І килимок туристичний є ключовим елементом спорядження, що забезпечує необхідний рівень комфорту.

Від килимка залежить якість вашого відпочинку: чи зможете ви повністю розслабитися та дати тілу можливість «перезавантажитись», чи доведеться всю ніч боротися з холодом і, як наслідок, втомою та ломотою в тілі наступного дня.

Як вибрати той самий килимок, який подарує бажану зручність? Ми розповімо про особливості видів килимків та поділимося секретами вибору.

Компактні та легкі килимки та каремати для туризму: як забезпечити комфорт у поході?

Спальні килимки виконують дві основні функції: вони забезпечують комфорт та ізоляцію від холоду. Ці фактори відіграють ключову роль у створенні умов для здорового відпочинку на природі:

  • М'якість — очевидна перевага, яка дарує тілу повне розслаблення. Килимок допомагає згладити тверду поверхню: дрібні камені, гілки та нерівний рельєф, наближаючи якість сну до відпочинку в домашньому ліжку.
  • Ізоляція — не менш важлива функція. Хоча спальний мішок утримує природне тепло тіла, земля під вами може прискорювати процес втрати тепла, створюючи ризик переохолодження. Килимок для сну допомагає запобігти цьому, виступаючи ізоляційним бар'єром.

Ми рекомендуємо брати з собою каремат як на відпочинок вихідного дня, так і в тривалі подорожі, оскільки його наявність може бути критичною не лише для базового комфорту, а й для здоров'я, особливо в холодний сезон.

Види туристичних килимків та карематів

Складаний мат з пінопласту — класика туристичного спорядження. Він легкий, міцний і бюджетний, тому має попит не лише у походах, а й як килимок для пікніка.

Проте існують сучасніші та зручніші альтернативи: надувні та самонадувні моделі. Їх головна відмінність — збільшена товщина завдяки повітряному прошарку, який підіймає тіло на максимальну висоту над поверхнею землі, у такий спосіб підвищуючи м'якість і якість теплоізоляції.

Який з варіантів підійде саме вам? Давайте розберемося у специфіці кожного з них.

Надувний каремат

Такі килимки надуваються вручну: або ротом, або за допомогою насоса, в тому числі електричного. У конструкції передбачені повітряні камери або перегородки для кращої підтримки тіла.

Товщина моделей стартує від 5 см, до того ж є потовщені варіанти з утеплювачем для зимового відпочинку.

Переваги

Недоліки

  • Великий вибір різних форм та товщини;
  • Компактність у складеному вигляді та дуже легка вага.
  • Чутливість до пошкоджень та проколів;
  • Надування без насоса потребує часу та фізичних зусиль.

Килимок самонадувний

Самонадувна модель має наповнювач з піни, який розширюється при відкритті клапана та попаданні повітря всередину.

Щоб килимок надувся, від користувача не потрібно жодних маніпуляцій: достатньо відкрутити клапан. Для повного надування може знадобитися від 2 до 15 хвилин залежно від моделі.

Переваги

Недоліки

  • Пінний наповнювач підвищує теплоізоляційні властивості виробу;
  • Не вимагає зайвих зусиль у надуванні.
  • Більші габарити та вага порівняно з надувними аналогами.

Як обрати каремат для туризму?

Такі параметри, як вид та форма килимка, підбираються на основі ваших індивідуальних уподобань. Однак існують 3 базові критерії, які вимагають особливої уваги, оскільки вони кардинально впливають на зручність використання у певних умовах.

Теплоізоляція

Індекс R-Value — ключовий параметр для всіх туристичних килимків. Показник відображає рівень теплостійкості виробу, тобто наскільки ефективно він перешкоджає втраті природного тепла під час контакту з холодною поверхнею.

Значення (R) варіюється від 0.5 до 6+, і чим вище показник, тим кращі теплоізоляційні властивості моделі.

  • (R) від 1 до 2 для спекотної літньої погоди;
  • (R) від 2 до 4 для прохолодного літа та теплого міжсезоння (весна / осінь);
  • (R) від 4 до 6 для використання впродовж всього року, зокрема в зимовий період;
  • (R) 6 та вище для тривалих походів та експедицій в умовах особливо низьких температур.

Тут слід розуміти, що умовний килимок з R-Value 4+ без проблем можна використовувати влітку: ви не перегрієтеся, як це було б із зимовим спальним мішком. Але чим щільніший виріб, тим вища його вага.

Поверхня для сну

На перший погляд, поверхня килимка може здаватися банальним дизайнерським рішенням, але насправді вона впливає на комфорт сну у певній позі:

  • З горизонтальними перегородками, що йдуть поперек усієї ширини. Конструкція рівномірно розподіляє вагу тіла, створюючи стабільну та м'яку поверхню для сну. Ці килимки особливо зручні для тих, хто полюбляє відпочивати на спині, оскільки горизонтальні перегородки не дають матеріалу прогинатися під важкими частинами тіла;
  • З вертикальними перегородками, які йдуть вздовж усієї довжини та створюють довгі повітряні камери. Ідеальний варіант для любителів спати на боці. Вертикальні перегородки також не зминаються при зміні пози;
  • Зі стьобаною поверхнею. Цей малюнок підлаштовується під тіло та підходить для тих, хто багато крутиться та спить у різних позах. Конструкція також покращує теплоізоляцію, знижуючи рух повітря всередині килимка.

Розмір та вага

Під час вибору розміру килимка для подорожі потрібно дотримуватись «золотої середини»: він має бути досить великим, щоб ви могли вільно розміститися в зручній позі, але не надмірно громіздким, щоб він був зручним у транспортуванні.

Завжди відштовхуйтеся від параметрів вашого тіла: зросту та ширини в плечах. В ідеалі модель має бути довшою та ширшою за ваші параметри приблизно на 10-15 см.

Що стосується ваги, то тут все залежить від тривалості відпочинку:

  • Для пікніка вихідного дня підходить будь-яка модель з теплоізоляційними властивостями, що відповідають поточній температурі;
  • Для тривалих подорожей пішки варто вибирати полегшений виріб, який не додаватиме зайвої ваги всьому спорядженню. Виняток — зимові походи, в яких акцент робиться на щільність килимка.

Догляд за туристичними карематами та килимками

Незалежно від типу, килимки потребують ідентичного підходу до обслуговування, яке включає очищення після кожного використання та регулярну перевірку цілісності матеріалу:

  • Очищення від забруднень. Матеріал легко очистити за допомогою вологої ганчірки. Також можна промивати виріб під проточною водою. Важливо усувати не тільки дрібні забруднення, а й краплі води, які можуть призвести до появи плісняви та неприємного запаху.
  • Сушіння. Після миття килимок слід ретельно висушити, уникаючи потрапляння прямих сонячних променів та впливу прямих джерел тепла, здатних пересушити та пошкодити структуру матеріалу. Найкраще сушити виріб у тіні на відкритому повітрі або в приміщенні, що добре провітрюється.
  • Умови зберігання. Зберігати килимок потрібно в чохлі, щоб запобігти пошкодженню матеріалу. Для зберігання підходить сухе місце зі стабільною температурою.

Якщо килимок не використовувався тривалий час, обов'язково перевіряйте його на наявність дефектів і пошкоджень перед експлуатацією. На екстрений випадок ми також рекомендуємо носити набір для ремонту, щоб швидко усувати можливі проколи.

Поки немає коментарів, ви можете бути першим.

Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.