Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Що робити, коли заряд гаджета наближається до нуля, а у вас немає доступу до розетки? Повербанк врятує вас!
Якщо у вас ще немає цього пристрою, або того, що є, вже недостатньо, в цій статті ми поділимося порадами, який повербанк краще купити з огляду на зручність заряджання смартфона та ноутбука.
Від ємності та потужності до дрібних, але не менш важливих параметрів, — розкладемо все по поличках, щоб було зрозуміло навіть тим, хто далекий від складних технічних термінів.
Power Bank є резервним джерелом живлення для заряджання мобільних гаджетів. І мова йде не лише про смартфони та ноутбуки: сучасні моделі можуть заряджати, зокрема, планшети, екшн-камери, портативні колонки, маршрутизатори та навіть дрони.
Повербанки поділяються на дві великі категорії залежно від типу вбудованого акумулятора:
Як вибрати повербанк, з яким акумулятором? Це залежить від ваших уподобань та бюджету. Потрібен портативний, ємний та недорогий повербанк — підійде Li-ion модель. Якщо ж у пріоритеті надійність та довговічність, то актуальний варіант з LiPo акумуляторами.
Існує 3 види зовнішніх акумуляторів, які відрізняються способом заряджання пристроїв та заповнення власної ємності:
Щоб обрати повербанк правильно, слід враховувати його технічні характеристики, порівнюючи їх з вашими потребами. Що заряджатимете? В яких умовах використовуватимете: вдома, на роботі або поза містом?
Визначте перелік пристроїв, які заряджатимуться від АКБ: їх ємність, вимоги до потужності, тип вхідних портів та підтримка альтернативних способів підзарядки. Далі просіюйте всі повербанки через сито встановлених вимог.
Ємність вимірюється в міліампер-годинах (мАгод) і дозволяє розрахувати приблизну кількість циклів заряджання окремих пристроїв до повного вичерпання заряду в АКБ. Ємність стартує від 2500 мАгод і може сягати понад 20000 мАгод, пропонуючи багаторазове підзаряджання навіть енергоємних приладів.
Є два показники ємності — номінальна, яка вказується в характеристиках, та реальна. Друга завжди є нижчою, оскільки 20-40% енергії неминуче втрачається під часі перетворення напруги та забезпечення роботи захисних механізмів.
Обов'язково враховуйте цей фактор, відштовхуючись саме від реальної ємності, та зіставляйте її з ємністю акумулятора у вашому гаджеті:
Також дивіться на вихідну напругу, що вимірюється у Вольтах (В).
Показник має відповідати напрузі, що підтримується вашим пристроєм: для більшості смартфонів вихідна напруга має бути на рівні 5 В, а для ноутбуків — близько 18 В.
Порти поділяються на вхідні для заряджання повербанка та вихідні для зарядки сторонніх гаджетів. Сучасні Power Bank обов'язково комплектуються кабелем для його заряджання, тому всю увагу потрібно приділити саме вихідним портам, які визначають спектр сумісних пристроїв.
Чим більше є портів різного типу, тим універсальніша модель і краще для вас. Класичні — USB-A та USB-C. У деяких гаджетах зустрічається роз'єм microUSB, хоча він поступово застаріває, втрачаючи актуальність.
Якщо важлива швидкість заряджання, перевіряйте наявність у повербанка підтримки швидких технологій: Quick Charge (QC), Power Delivery (PD), SuperVOOC тощо. Вони дозволяють заповнити заряд гаджетів у рази швидше. Наприклад, за допомогою PD 30-45 Вт можна заряджати навіть ноутбуки.
Однак, щоб швидке заряджання працювало як треба, повербанк, кабель і пристрій мають підтримувати одноковий стандарт.
Металеві (зазвичай алюмінієві) моделі важчі, проте максимально стійкі до механічних пошкоджень, витримуючи жорсткі умови.
Пластиковий корпус є найлегшим. Він особливо поширений серед надʼємних моделей, частково знижуючи і без того чималу вага конструкції з великою кількістю вбудованих акумуляторів. Проте пластик менш стійкий до ударів і може тріскатись у разі падіння, тому вимагає обережності в експлуатації.
Частково вирішити проблему з міцністю можуть посилені елементи: прогумоване покриття для амортизації ударів та додаткові захисні шари по кутах.
Герметичність оболонки (IP-рейтинг) відображає її захист від пилу та вологи. Наприклад, IP54 забезпечує базовий захист від бруду та бризок, тоді як IP67 гарантує вже надійніший захист, зокрема при короткочасному зануренні у воду.
Якщо у планах використання пристрою на природі, краще вибирати моделі з рейтингом IP67 або IP68. Вони витримують постійний контакт з вологою та випадкові падіння у воду.
Перш ніж вибрати повербанк для ноутбука або смартфона, також зверніть увагу на такі нюанси:
Щоб продовжити життя АКБ, використовуйте зарядний кабель від виробника або той, що відповідає характеристикам моделі. В іншому випадку це може призвести до пошкодження батареї.
Для зберігання підходить сухе місце. Оптимальна температура повітря: від точки замерзання до 35°C.
Також уникайте перезаряджання. Вимикайте Power Bank від живлення відразу після заряджання, щоб запобігти погіршенню стану акумулятора. Якщо ж ним довго не користуєтеся, підтримуйте заряд на рівні 70-80%, щоб зберегти початковий рівень ємності.
Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.