Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Для звичайного користувача, карабін — це лише один з багатьох способів кріплення підручних предметів, але для мандрівника він є сполучною ланкою між комфортом та безпекою.
Карабін туристичний використовується для фіксації спорядження та в страхових цілях, коли на кону може стояти життя користувача. З огляду на це, не дивно, що до цього маленького аксесуара висуваються жорсткі вимоги щодо міцності та надійності конструкції, і їх розуміння дозволяє «відсіяти» невідповідні варіанти, які можуть принести більше шкоди, ніж користі.
Якими бувають карабіни для активного відпочинку та що слід враховувати під час їхнього вибору — розбираємо усі нюанси.
Карабін належить до категорії кріпильних елементів з конструкцією у вигляді скоби, доповненої клямкою. Призначення карабіна полягає у поєднанні окремих частин спорядження (канатів, строп, мотузок, страхувальних елементів) з рівномірним розподілом навантаження.
Від початку карабіни створювалися для мисливців, полегшуючи їм кріплення зброї. Проте, з 1868 року (саме тоді з'явився перший патент на виробництво карабінів) все швидко змінилося. Практичність цього аксесуара знайшла застосування в інших галузях: у туризмі, кемпінгу, спорті, промисловості та, звичайно, в альпінізмі, тому різноманітність варіантів форм і матеріалів відтоді відчутно розширилася, й навіть з'явився розподіл за типами конструкції.
Карабіни бувають 2 видів щодо типу клямки: з муфтою та без неї. Водночас кожен вид також поділяється на підвиди.
Розроблені з акцентом на здатність витримувати високі навантаження та використовуються як основні карабіни для надскладних завдань.
Застосовуються як допоміжні карабіни, найчастіше для кріплення мотузок і відтяжок, та відрізняються швидкістю фіксації — достатньо натиснути на клямку й просмикнути в карабін потрібне спорядження, після чого клямка закривається самостійно.
Ця категорія також поділяється на підвиди: з прямою або гнутою, з суцільною або дротяною клямкою. Сюди належить і карабін пружинний. Тут поділ йде з акцентом виключно на уподобання та зручність користувача, не впливаючи на безпеку експлуатації.
Незалежно від області використання, рецепт вибору карабіна завжди однаковий: слід звертати увагу на тип клямки, форму та матеріали конструкції, які визначають експлуатаційні можливості виробу та його довговічність.
В умовах кемпінгу найзручнішими є карабіни трьох форм:
Насправді не так важливо, чи потрібно вам вибрати карабін для полювання, кемпінгу або професійних завдань. Підхід до вивчення форм конструкцій є ідентичним: спочатку визначте спектр завдань, з якими має справлятися майбутнє придбання. Наприклад, для кріплення спорядження краще підходять моделі форми «D», а для підвішування предметів — овальні. Також звертайте увагу на розміри та вагу — вибирайте те, що більше підходить під ваш стиль використання та носіння.
Переважна більшість карабінів на ринку виготовляються зі сплавів металу, адже їхнє головне завдання — забезпечення стабільного та безпечного підстрахування під час навантаження будь-якої інтенсивності. Хоча зустрічаються й допоміжні аналоги з полімеру, зокрема тактичні карабіни.
Нижче розберемо особливості кожного матеріалу:
Яким би якісним не був карабін, основу його надійного та тривалого терміну служби складає правильний та регулярний догляд.
Перше правило — навантажувати карабін лише по «довгій» стороні, уникаючи натискання в поперечному напрямку, який не розрахований на навантаження будь-якої інтенсивності. Також перед використанням обов'язково слідкуйте за тим, щоб конструкція була повністю закритою, адже акуратність та уважність — запорука вашої безпеки.
Щодо обслуговування карабінів, тут все досить просто:
Іноді під час використання на карабіні виникає «пропил», який є звичайним явищем у разі тертя об мотузку та інше спорядження. Уважно стежте за глибиною пропилу: коли вона сягає близько 1 мм, виріб стає небезпечним для подальшої експлуатації.
Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.