Найкращі набори посуду для сімейного відпочинку на природі

У поході некритично, якщо раптом порветься запасна футболка або пара шкарпеток — цю невелику неприємність легко вирішити за допомогою голки з ниткою. Проте коли ламається туристична посуда — це зовсім інший рівень проблеми.

Без казанка та сковороди не вийде ані ароматної кави, ані повноцінної гарячої вечері. Ось чому спеціалізований посуд є одним з найважливіших елементів спорядження для подорожей, і обов'язково треба знати, як вибирати похідне кухонне приладдя, щоб відпочинок на природі не затьмарився бурчанням голодного шлунку.

У нашому короткому посібнику ви дізнаєтеся про те, яким має бути посуд для сімейного відпочинку на свіжому повітрі, а також вивчите декілька секретів про правильний догляд за ним.

Найкращі набори посуду для комфортного сімейного відпочинку на природі

Безумовно, кулінарія — це потреба, необхідна для повсякденного життя. Щоранку ми йдемо на кухню, щоб приготувати сніданок та зварити чашку улюбленого гарячого напою. І звичайно, вдома це не проблема, адже ми маємо достатньо місця для зберігання всього необхідного — від каструлі та чайника до повноцінного сервізу — але як щодо похідних умов з усім спорядженням на спині?

Намет, спальний мішок, ліхтар, ніж туристичний — під час відпочинку на природі слід мати різне приладдя, кількість якого стає ще більшою у разі подорожі з сім'єю. І за таких умов точно не взяти з собою ще й повноформатний посуд з дому. Замість нього є зручніша альтернатива — мініатюрні казанки, призначені спеціально для використання на природі.

До переваг туристичного посуду належать:

  • застосування легких та стійких до іржавіння матеріалів;
  • простота у догляді;
  • компактні розміри, що дозволяють заощадити місце у туристичному рюкзаку;
  • легка вага для мінімізації ваги всього спорядження.

Однак матеріал та комплектація наборів на ринку дуже відрізняються залежно від моделі, визначаючи їх особливості та зручність в експлуатації й обслуговуванні.

Якщо ви не знаєте, як вибрати туристичний набір посуду, ми створили перелік основних критеріїв, на які варто звертати увагу.

Основні критерії вибору туристичного набору посуду

Почніть з визначення того, на яку кількість людей ви готуватимете. Цей критерій допоможе з вибором: чи потрібен повноцінний набір для готування або лише певні предмети.

  • Набір для приготування їжі. Комплект зазвичай складається з кількох казанків, сковорідки та кришки універсального розміру, що ідеально для відпочинку великою групою, оскільки надає можливість одночасно готувати кілька страв на багато порцій. У деяких наборах є додаткові предмети, наприклад, ополоник, дерев'яна лопатка, тарілки тощо.
  • Окремі предмети посуду. Цей варіант дозволяє самостійно зібрати комплект під індивідуальні потреби та є актуальним у випадку, якщо ви хочете заощадити на придбанні лише найнеобхідніших предметів.

Говорячи про способи приготування на свіжому повітрі, не можна не згадати про системи для приготування їжі. Їх конструкція складається з високого казанка, який щільно фіксується на пальнику з комплекту.

Системи розраховані на приготування для 1-2 осіб, тому мають попит серед мандрівників-одинаків і тих, хто вважає за краще брати з собою окремий набір посуду туристичний навіть під час відпочинку групою.

Матеріали: алюміній, нержавіюча сталь, титан, чавун

У виробництві посуду для активного відпочинку використовуються різні сплави.

Іноді в асортименті одного й того ж бренду можна знайти комплекти з різних матеріалів, і це не означає, що якийсь із них є гіршим за інший. Суть у тому, що кожен матеріал має свої особливості та наділяє вироби певними властивостями, яких немає в іншого типу металу. У такий спосіб ви можете підібрати для себе той похідний набір, який якнайкраще відповідає вашим вимогам.

Переваги

Недоліки

Алюміній

  • легка вага;
  • висока теплопровідність (прискорення процесу розігрівання та приготування страв);
  • доступна ціна.
  • може поступово руйнуватися під впливом кислих продуктів;
  • швидко дряпається;
  • схильний до деформації у разі удару.

Важливо! Як альтернативу розгляньте посуд з анодованого алюмінію. Він має ті ж самі переваги, що й сплав алюмінію без анодованого шару, з корисним бонусом у вигляді стійкості до механічних пошкоджень.

Нержавіюча сталь

  • висока твердість та стійкість до подряпин й інших ушкоджень (особливо порівнюючи з алюмінієм);
  • можна використовувати для приготування їжі на багатті.
  • нерівномірна теплопровідність (витрата палива для нагрівання збільшується);
  • їжа може пригоряти;
  • велика вага.

Титан

  • найміцніший матеріал;
  • швидко нагрівається (зниження витрати палива);
  • надмала вага.
  • проводить тепло нерівномірно;
  • висока вартість.

Чавун

  • висока теплопровідність;
  • ефективно протистоїть механічним ушкодженням;
  • актуальний для готування на багатті та за допомогою пальника.
  • надважкий;
  • вибагливий у догляді.

Об'єм та комплектація набору: що необхідно для сім'ї

Комплектація наборів відрізняється залежно від кількості ймовірних користувачів. Для пікніка вихідного дня достатньо кількох казанків та чашок зі столовим наряддям, по одному для кожного члена сім'ї. Вирушаєте у довгу сімейну подорож? Тоді вам знадобиться більше кухонного приладдя.

Якщо вага спорядження не має для вас значення, можна купити чайник туристичний, сковороду-гриль або столовий набір, яка допоможе зробити меню різноманітнішим і підвищити комфорт приймання їжі.

Корисно знати! Розраховуючи потрібний обʼєм казанків, керуйтеся правилом: на кожну людину потрібно від 500 до 600 мл. Тобто, якщо ваша сім'я складається з 3 осіб, то сумарний обʼєм ємностей має становити не менше 1700 мл.

Враховуйте й тип їжі, що буде готуватися. Якщо в планах готувати відразу кілька різних страв, то вам обов'язково знадобиться не менше двох ємностей.

Порівняння популярних наборів туристичного посуду

Нижче представляє нашу добірку комплектів посуду для активного відпочинку групою з різною кількістю осіб.

Набір посуду Trangia Tundra I для великої родини

Універсальний комплект від шведського бренду призначений для приготування страв на 3-4 особи. У наборі є 3 алюмінієві ємності: кілька казанків об'ємом 1,75 і 1,5 л, а також сковорода з високим бортом. Всі вироби мають антипригарне покриття, яке збільшує їхню ефективність та полегшує готування.

Приємний бонус — наявність знімної ручки, яку можна кріпити до будь-якої з ємностей й у такий спосіб виключити ймовірність отримання опіків під час переміщення розпеченого посуду.

Набір Naturehike CNK2300CJ0002 для маленької групи

Цей компактний комплект включає 2 предмети: казанок туристичний 1.8 л та сковороду, яку можна використовувати як кришку для прискорення приготування страви в основній ємності.

Кожен предмет виготовлений з алюмінію в поєднанні з харчовою сталлю 304 та доповнений складаними ручками із жароміцними вставками для зручного тримання. До того ж великий казанок має вбудований вітрозахист, що прискорює розігрівання їжі приблизно на 20-30% та сприяє економії газу в паливному балоні.

Особливості догляду за туристичним посудом

Якісний догляд за посудом — запорука його довговічності та збереження корисних властивостей протягом усього експлуатаційного терміну.

Головна вимога, яка поширюється на весь посуд незалежно від типу матеріалу, — очищення після кожного використання. Не лінуйтеся та мийте ємності після приймання їжі. Це дозволить уникнути появи неприємних запахів і нашарувань жиру та кіптяви, які згодом буде важко видалити навіть у домашніх умовах.

Також дотримуйтесь інших правил:

  1. Використовуйте лише щадні мийні засоби. Посуд для туризму з алюмінію, нержавіючої сталі або титану легко очищається за допомогою м'якої губки. Особливо дбайливо мийте ємності з антипригарним покриттям, яке може пошкодитися при контакті з жорстким абразивом.
  2. Протирайте ємності насухо перед зберіганням. Достатньо протерти поверхню сухим, чистим рушником. Пам'ятайте, що залишки вологи можуть спровокувати утворення корозії на металевих елементах.
  3. Зберігайте набір у спеціальному чохлі. Зазвичай він вже є в комплектації. Чохол захищає метал від впливу навколишнього середовища та появи подряпин під час носіння.

І наостанок: перевіряйте цілісність набору перед тим, як вирушити на відпочинок. Своєчасне виявлення пошкоджень на поверхні металу та несправностей на складаних ручках дозволяє уникнути неприємних сюрпризів у польових умовах, коли можливості ремонту є вочевидь обмеженими.

Поки немає коментарів, ви можете бути першим.

Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.