Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Всі знають, що працювати гострим ножем приємніше і легше, ніж тупим. Для його заточування можна використовувати ручний брусок, але це потребує певних навичок. Простіше, а часом і швидше, використовувати верстат для заточування.
Такий верстат являє собою струбцину, в якій затискається ножик, а бруски для заточування ходять по напрямних, дозволяючи зберегти постійний кут заточування.
Раніше у компанії GANZO в асортименті були точильні верстати з абразивними брусками. Тепер же з'явилася модель із чотирма алмазними брусочками різної зернистості.
Набір являє собою яскраву пластмасову коробочку, всередині якої знаходяться всі елементи: викрутка, рукоятка, 4 бруски, струбцина, основа для рукояті, масло.
Інструкція наклеєна на дні упаковки.
Усередині упаковки хоча все й розкладено по своїх відділеннях, але при транспортуванні все одно інструменти зміщуються і торохтять.
Алмазні бруски закріплені на пластиковій основі з виїмками для кращого утримання. З одного торця виступає металевий штир, який не має фіксатора і його можна вийняти. На жаль, на кінці штиря немає загину і під час роботи може діставатися з направляючої. Штир у бруску тримається за допомогою гумових ущільнювачів в отворі.
Бруски в наборі чотирьох видів зернистості: 360, 480, 600 і 800. Як бачимо, немає зовсім дрібного бруска для надання дзеркального блиску. На бруску із зернистістю 480 є борозна для заточування рибальських гачків.
Струбцина, в якій затискається ніж, складається з двох алюмінієвих половинок скріплених 2 гвинтами. Гвинти дозволяють затиснути навіть ножа зі спусками від обуха. До струбцини кріпляться 2 пластикові напрямні з різними кутами для вибору правильного положення. Доступні 10, 14, 17, 23, 28, 33 градуси.
При заточенні ножа виробник рекомендує застосовувати масло - у комплекті є пляшечка. Воно потрібне для збільшення служби брусків, щоб вони менше забивалися і краще ковзали по лезу ножа.
Верстат може встановлюватися на пластикову рукоятку, яка, в свою чергу, може кріпитися до стійкої робочої поверхні. Але можна точити ніж і без неї, просто утримуючи затиснутий ніж за його рукоятку.
Процес заточування та складання набору показаний на відео нижче. Але гадаю, і на фото все видно досить наочно.
До мінусів набору я мабуть відніс:
- відсутність фіксації направляючої спиці в бруску;
- напрямна спиця не має на кінці обмежувача (через це іноді вилітає з напрямної, якщо захопитися);
- пластикові напрямні для виставлення кутів (хоча на них і немає силового навантаження, але все одно метал надійніший);
- червона ручка з комплекту виглядає дуже слабко.
Плюси:
- великий вибір кутів заточування;
- алмазні бруски;
- гарний комплект поставки;
- досить бюджетний набір;
- можливість затискати майже будь-які леза (навіть зі спуском від обуха).< /p>