Надійні повербанки для активного відпочинку: Як вибрати пристрій

В епоху електронних пристроїв низький заряд батареї смартфона є чимось на зразок сигналу лиха, особливо у подорожі. У такі моменти не те щоб яскравий знімок не зробити, а й не відкрити навігаційний додаток та не зв'язатися із зовнішнім світом, що загрожує серйозними проблемами в екстреному випадку. Те саме стосується й заряду акумулятора у ліхтарі, без якого небезпека пригоди різко підвищується до критичної позначки.

Щоб не опинитися в такій ситуації, у спорядженні кожного поціновувача активного відпочинку має бути повербанк для заряджання гаджетів, від справності яких залежить не лише комфорт, а й безпека.

Але як вибрати той, що не підведе у відповідальний момент? Давайте розберемося, яким має бути повербанк для туризма.

Як вибрати надійний повербанк для активного відпочинку

Користь повербанку під час відпочинку на природі навряд чи варто пояснювати, оскільки він є джерелом «життя» для дрібної техніки. Цей портативний зарядний пристрій накопичує електричну енергію, дозволяючи заряджати гаджети різного типу, коли немає доступу до домашньої електромережі, автомобільного зарядного пристрою тощо.

Заповнити заряд смартфона, фото- або відеокамери, планшета та навіть ноутбука — без АКБ ваш комфорт сильно обмежується, а часом вона є єдиною сполучною ланкою з цивілізацією, яка підтримує працездатність найважливішої техніки.

Втім, ми не відкриємо для вас якоїсь таємниці, коли скажемо, що не всі повербанки є однаково ефективними, принаймні тому, що вони можуть працювати від батарей різного типу:

  • Li-іon. Число їх циклів заряду/розряду знаходиться на рівні ±1000, водночас ці акумулятори чутливі до впливу низьких температур і швидко втрачають енергію. Втім повербанки на основі Li-ion батарей все ще мають попит на ринку завдяки доступній ціні.
  • Li-pol. Експлуатаційний термін літій-полімерних батарей сягає 5000 циклів заряду/розряду. До того ж вони довше зберігають початкову ємність. Проте ці переваги впливають на вартість — такі моделі є в кілька разів дорожчими за Li-ion аналоги.

І це далеко не єдина відмінність представлених на ринку моделей. Ємність, потужність, розміри — різноманітність варіантів може сильно заплутати, особливо якщо ви відносите себе до «гуманітаріїв», які не дуже знаються на техніці. Але нічого страшного — ми допоможемо вам розкласти все «по поличках» і розібратися, яку модель краще вибрати для активного відпочинку та як правильно користуватись повербанком загалом.

Основні критерії вибору повербанка

Почнемо розбір з найпростішого — матеріалу корпусу. Крихкий повербанк з дешевого пластику навряд чи принесе вам багато користі під час подорожі, оскільки один випадковий удар при падінні здатний пошкодити таку оболонку. Вибирайте модель, виготовлену з високоякісних та удароміцних матеріалів, як полікарбонат, PC-ABS тощо, здатних витримати механічний вплив. Якщо в описі моделі є інформація про тестування корпусу на удароміцність та вплив екстремальних температур, це хороша ознака, що перед вами справді довговічний пристрій.

Окрему увагу приділіть показнику герметичності конструкції, адже під час використання на природі повербанк неминуче піддається впливу навколишнього середовища, зокрема зміні вологості повітря.

Герметичність (IP) складається з двох цифр:

  • Перша відображає рівень захисту від бруду;
  • Друга демонструє, наскільки корпус захищений від води.

Оптимальний ступінь захисту для повербанка стартує від IP54, коли корпус має досить герметичні стики, щоб усередину не потрапили пил та пісок, а також краплі води від бризок, що впали на оболонку з будь-якого напрямку. Максимальний клас пило- і вологозахисту складає IP68.

Далі розберемо інші, не менш важливі параметри Power Bank.

Як вибрати повербанк за ємністю батареї

Ємність визначає, скільки разів повербанк може повністю заряджати певний пристрій. Вона вимірюється в міліампер-годинах (мАгод), і чим вище ємність, тим більш ви незалежні від наявності доступу до електромережі.

Корисно знати! Для заряджання смартфона зазвичай достатньо повербанка із заявленою ємністю 10 000 мАгод, якої вистачає на 2-4 рази повного заряджання залежно від ємності акумулятора гаджета. Якщо планується заряджати іншу техніку, варто придивитися до АКБ з ємністю щонайменше 20 000 мАгод.

Проте тут криється «підводний камінь», який багато хто не враховує під час вибору. Річ у тому, що в параметрах вказується номінальна ємність. Вона відрізняється від фактичної через перетворення енергії, внаслідок чого втрачається приблизно 25-30% номінальної ємності. Тобто реальна ємність акумулятора на 10 000 мАгод фактично становить близько 7500 мАгод.

Як перевірити ємність повербанка? Найуніверсальніший спосіб — дивитися на показник, що вимірюється не в мАгод, а в Вт·год — одиницю, яка визначає, скільки енергії може виробляти АКБ протягом 1 год.

Формула розрахунку така:

Вт·год = [Номінальна ємність (мАгод) x Номінальна напруга (В)] / 1000

Враховуйте, що кількість накопиченої енергії у повербанку неминуче знижується приблизно на 1-2% впродовж місяця, коли ви довго не користуєтесь пристроєм. Це явище відоме як саморозряджання, і його також слід враховувати під час вибору ємності.

Кількість та тип портів

Порти в повербанку поділяються на входи (IN) для заряджання самої АКБ та виходи (OUT) для живлення сторонніх пристроїв. Якщо перед вами повербанк на сонячній батареї, то ця опція буде приємним бонусом, оскільки пропонує альтернативний спосіб заряджання акумулятора від сонячної енергії.

Тим не менш, на основну увагу заслуговують саме вихідні порти, тому що від їх виду та кількості безпосередньо залежить ваш комфорт. Таких портів має бути щонайменше два, щоб можна було заряджати кілька пристроїв одночасно, і серед них обов'язкова наявність порту USB-C, який є золотим стандартом для заряджання мобільних гаджетів.

Вихідна потужність

Наявність потрібних портів — не єдиний важливий параметр. Не останню роль відіграє потужність заряджання, від якої залежить, як швидко заряджатимуться пристрої.

Найкращий вибір — повербанк потужністю до 25 Вт. Хоча і це не максимум. Деякі моделі підтримують заряджання до 100 Вт з піковою напругою 20 В, завдяки чому смартфон з ємним акумулятором можна повністю зарядити протягом 30 хв.

Однак варто заздалегідь перевірити, чи підтримують ваші пристрої таку потужність. В іншому випадку, якщо пікове значення гаджета не перевищує умовних 18 Вт, то зарядний цикл не прискориться.

Дизайн корпусу

Дизайн повербанка багато в чому залежить від ваших індивідуальних уподобань, але його форма може відчутно впливати на зручність експлуатації.

Більшість Power Bank мають прямокутну форму різної товщини, яка залежить від ємності моделі, хоча буває міні повербанк квадратної або навіть овальної форми.

Говорячи про повербанк для подорожей, найкраще, якщо його краї будуть злегка закруглені, що дозволяє зручно тримати пристрій і легко класти та виймати його з кишені. Також пам'ятайте, що на глянцевій поверхні швидше з'являються подряпини та відбитки пальців, тому для використання на природі краще підходить конструкція з матовим корпусом.

Додаткові функції повербанків для активного відпочинку

  • Вбудований зарядний кабель. Зазвичай повербанк вже має в комплекті основний кабель, але під час активного відпочинку не виключено, що ви можете випадково втратити його, розбираючи чи збираючи рюкзак. Ця проблема вирішується завдяки моделі з вбудованим кабелем. До того ж тип роз'єму може бути різним, пропонуючи широкий вибір на основі наявних у вас пристроїв.
  • Інформаційний екран. Відстежувати кількість заряду, що залишився, можна за допомогою світлодіодної індикації, проте куди зручніше перевіряти цю інформацію на кольоровому дисплеї. Такий повербанк відображає точне значення заряду у відсотковому співвідношенні; іноді на дисплей виводяться й інші показники, як сила струму тощо.
  • Світлодіодний ліхтар. Звичайно, вбудований в АКБ ліхтар не може конкурувати в потужності з повноформатним освітлювальним пристроєм, але все одно це корисне доповнення для відпочинку на природі, яке буде доречним для підсвічування невеликого простору.

Як правильно доглядати за повербанком

Навіть якщо ви уважно вивчили повербанк на сонячній батареї відгуки та придбали якісну модель, її експлуатаційний термін багато в чому залежить від ретельності обслуговування.

Щоб пристрій служив якомога довше, дотримуйтесь таких правил:

  1. Уникайте впливу різких перепадів температур. Не залишайте АКБ на сонці чи морозі, оскільки це негативно відбивається на початковій ємності.
  2. Заряджайте правильно. Не доводьте акумулятор до повного розрядження. Найкращий варіант — підключати пристрій до заряджання, коли рівень заряду знаходиться в межах 20-30%.
  3. Не підʼєднуйте неякісні кабелі. Використовуйте оригінальні та сертифіковані кабелі, щоб уникнути перегрівання та збоїв у роботі повербанку. Перед використанням перевіряйте їх цілісність: на поверхні не має бути тріщин та заломів.
  4. Слідкуйте за чистотою портів. Пил, який накопичується в портах, погіршує контакт і призводить до перебоїв у зарядці. Для чищення використовуйте сухі ватяні палички.

Щодо зберігання, то тут все просто. Зберігати повербанк слід у сухому місці, і головне — стежити за ступенем його зарядженості. Дуже розряджений акумулятор швидко втрачає ємність, яка заявлена виробником, тому потрібно підтримувати заряд на рівні 70-80%.

Поки немає коментарів, ви можете бути першим.

Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.