Перевірка якості повербанка: на що звернути увагу

Майже кожен має повербанк, щоб заряджати дрібну техніку у разі відсутності доступу до електромережі. Водночас на ринку спостерігається тенденція: потужність повербанка збільшується, а розміри зменшуються. Виникають логічні питання: як оцінити якість гаджета, та чи є реальними заявлені виробниками характеристики?

Щоб уберегти вас від придбання «кота в мішку», ми створили короткий посібник за критеріями, які слід вивчати під час вибору підхожого пристрою.

Як перевірити якість повербанка перед покупкою?

Якість Power Bank визначається сукупністю факторів: одні з них досить очевидні для простого користувача, а інші вимагають певного часу для вивчення, щоб зрозуміти, які купити повербанки дійсно варто, а які не заслуговують на увагу.

Ось кілька прикладів:

  • Ємність батареї вказує, скільки енергії може зберігати повербанк. При цьому реальна ємність часто відрізняється від заявленої.
  • Якість збірки впливає на міцність та довговічність пристрою і залежить від дрібних моментів: матеріал корпусу, рівень герметичності, удароміцність.
  • Вихідна потужність демонструє ефективність передачі енергії. Водночас повербанк з високою потужністю не завжди є найкращим варіантом, оскільки деякі пристрої можуть її не підтримувати.
  • Безпека передбачає наявність вбудованих захисних механізмів, наприклад, від перегрівання та короткого замикання.

Щоб об'єктивно оцінити якість повербанка, варто не просто дивитися на характеристики, але також розуміти, що ховається за вказаними цифрами — тільки так ви зможете зробити висновок, чи підходить конкретний повербанк саме вам.

Як правильно вибрати повербанк: основні критерії

Для початку визначтеся з підхожим типом акумулятора: літій-іонний (Li-ion) або літій-полімерний (Li-polymer). Перший є найпопулярнішим, оскільки має високу щільність енергії, вдало балансуючи між ефективністю та доступною ціною, а другий є більш безпечним і стабільним у роботі, але натомість має низьку щільність енергії та високий цінник.

Коли тип акумулятора вибрано, настає час заглибитись у складніші технічні параметри.

Ємність повербанка та відповідність заявленим характеристикам

Конструкція повербанка складається з 3 основних частин: корпусу, плати та АКБ, серед яких остання має найвищу вартість. Спираючись на цей факт, є простий спосіб, як перевірити ємність повербанка, — дивитися на його ціну. Наприклад, модель ємністю 20000 мАгод зазвичай вміщує 8 акумуляторів, і якщо припустити, що ціна кожного становить 5$, то вартість повербанка становитиме не менше 40$. Отже, якщо перед вами пристрій на 20000 мАгод з умовною вартістю 20$, є сенс задуматися: наскільки якісними є АКБ усередині та чи збігається реальна ємність із заявленою загалом.

Також можна дивитися, через яку кількість циклів заряджання пристроїв падає заряд у самому Power Bank. Якщо модель із заявленою ємністю 10000 мАгод, якої має вистачити в середньому на 3 цикли заряджання смартфона, розряджається після 1-2 разів використання, то реальна ємність повербанка, швидше за все, менша за заявлену.

Для досвідчених користувачів є більш точний спосіб перевірки ємності — за допомогою мультиметра, який вимірює напругу.

Як перевірити повербанк мультиметром? Все просто:

  1. Налаштуйте мультиметр на вимір постійної напруги.
  2. Торкніться щупами контактів до клем: позитивний (+) до позитивної (+) клеми, а негативний (-) — до негативної (-) відповідно.
  3. Перевірте показники на мультиметрі. Заряджений на 100% Power Bank має показувати напругу від 4,2 В до 4,4 В.
  4. Якщо значення напруги нижче за вказаний діапазон, це може вказувати на проблему з АКБ.

Альтернативний метод виміру пропонує тестер. Нижче наводимо інструкцію, як тестером перевірити акумулятор:

  1. Підʼєднайте тестер до повербанка за допомогою USB-кабелю.
  2. Увімкніть тестер і зачекайте, поки він виявить підʼєднаний пристрій.
  3. Для перевірки слідуйте інструкціям виробника на тестері.

Лише кілька секунд вимірювань дозволяють дізнатися реальну ємність АКБ у мАгод.

Захисні механізми

Нарівні з ємністю, іншим пріоритетним параметром є безпека Power Bank. Якісна модель обов'язково має багатоступеневий захист від низки факторів:

  • Від перезаряджання – завершує процес заряджання після досягнення повної зарядженості, щоб запобігти пошкодженню АКБ.
  • Від перерозряджання – гарантує, що акумулятор не розрядиться в нуль та не втратить початкову ємність.
  • Від короткого замикання – захищає повербанк та підʼєднані пристрої від перенавантаження.
  • Від перегрівання – активується у разі підвищення температури пристрою до критичної позначки та вимикає повербанк.

Перевіряйте наявність вбудованого захисту в описі товару й уникайте придбання моделей, у яких відсутня інформація про сертифікати безпеки та захисні механізми.

Удароміцність та водонепроникність

Навіть за умови дбайливої експлуатації, немає ніякої гарантії, що повербанк випадково не впаде, особливо якщо ви збираєтеся брати пристрій на роботу або заміський відпочинок. У таких випадках корпус з алюмінію або високоякісного пластику — параметр must-have, який виключить вихід виробу з ладу, наприклад, якщо він випаде з кишені.

Для використання на просто неба туристичний магазин Fonarik пропонує герметичні моделі, які, як мінімум, витримують потрапляння крапель води на оболонку. Ідеально, якщо клас захисту від пилу та вологи складає IP68 — це максимальний рівень, який робить конструкцію несприйнятливою до будь-яких погодних умов.

Перевірка оригінальності повербанка

Підроблені пристрої не тільки не відповідають заявленим характеристикам, але також небезпечні в експлуатації, оскільки не мають необхідних захисних механізмів.

Перевірити оригінальність виробу можна кількома способами:

  • Серійний номер та QR-код. Виробники вказують на своїй продукції унікальні серійні номери або QR-коди. Їх можна звірити на офіційному сайті компанії для підтвердження оригінальності пристрою.
  • Ціна. Занадто низька вартість у порівнянні з офіційною ціною від виробника — одна з яскравих ознак підробки. Якщо ціна дуже «смачна», краще двічі подумати перед придбанням.
  • Якість паковання. Оригінальні повербанки постачаються в якісній, щільній коробці з чіткою поліграфією, фірмовим логотипом та зазначеними технічними характеристиками. Це не найнадійніший спосіб перевірки, але у сукупності з іншими факторами допомагає виявити підробку.
  • Перевіряє відгуки в інтернеті. Досвідчені користувачі можуть вказати на форумах або відеооглядах візуальні та функціональні відмінності між оригіналом та підробкою.

Який повербанк краще купити: рекомендації щодо вибору

Прояв обережності ніколи не буває зайвим під час вибору техніки, навіть такої дрібної, як повербанк, адже не враховані, здавалося б, дрібні нюанси можуть безпосередньо впливати не лише на термін служби АКБ та пристроїв, що заряджаються від неї, а й на вашу безпеку.

Крім характеристик, зазначених вище, вивчайте такі фактори, які допоможуть уникнути придбання низькоякісного продукту:

  • Звертайте увагу на репутацію бренду. Відсутність назви бренду дозволяє фальсифікаторам ухилятися від проблем із законом. У таких виробах використовуються дешеві комплектуючі, адже навіть у разі виявлених проблем покупцеві буде важко висунути претензії. Щоб уникнути проблем з майбутнім придбанням, вибирайте пристрій лише від перевіреного бренду, який дотримується стандартів якості.
  • Уникайте придбання повербанка з перебільшеними характеристиками. Якщо виробник заявляє про надзвичайно високу ємність Power Bank або захмарну швидкість заряджання, і вказані характеристики здаються вам надто хорошими, щоб бути правдою, це може означати, що параметри фальсифіковані.
  • Перевіряйте наявність розбіжностей між ємністю та вагою. Ці характеристики мають прямо пропорційну залежність: зі зростанням ємності збільшується і вага пристрою, оскільки для досягнення високої ємності потрібна велика кількість акумуляторів. Значний розрив між заявленою ємністю та вагою виробу може вказувати на підробку.

Також беріть до уваги вихідну потужність Power Bank. У деяких моделях вона може сягати навіть 100 Вт, але більша потужність не завжди є кращою для вас.

Попередньо визначте спектр пристроїв, які ви заряджатимете за допомогою повербанка, та вивчіть, яку максимальну потужність заряджання вони підтримують. Навіть якщо у вас є можливість купити дорогий і дуже потужний повербанк, але пристрій не підтримує заявлену потужність АКБ, швидкість заряджання не збільшиться, і ви лише даремно витратите гроші.

Поки немає коментарів, ви можете бути першим.

Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.