Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Зареєструйтеся, щоб робити покупки, відстежувати замовлення та насолоджуватися персоналізованими знижками та балами.
Спальний мішок такий само важливий, як подушка для сну в домашньому ліжку, — без нього просто неможливий комфорт під час відпочинку на природі, а пригоди швидко перетворюються на боротьбу з холодом, що загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям.
Проте слід враховувати, що навіть схожі візуально спальники можуть мати кардинально різні характеристики. Тип матеріалу та наповнювача, різниця в температурних режимах та розмірах — це (і не тільки) впливає на вашу зручність під час подорожі у різний сезон, і вберегти себе від неправильного вибору можна лише розібравшись в особливостях цієї частини туристичного спорядження.
Які характеристики враховувати перед придбанням — тут ми розберемо ключові аспекти, які допоможуть визначитися з підхожою моделлю.
Перед вивченням асортименту спальників, який пропонує туристичний магазин Fonarik, визначтеся з 3 факторами:
Також слід враховувати наявний у вас бюджет, що допоможе значно звузити коло підхожих варіантів. Але потрібно розуміти: чим якісніші матеріали та вища зносостійкість виробу, тим вища ціна. На неї також впливає щільність наповнювача: тепла модель коштує дорожче за літній спальний мішок.
Коли ви визначилися з основними моментами, потрібно заглибитись у характеристики спальних мішків. Про них розповідаємо далі.
Усі спальні мішки можна розділити на 4 категорії щодо типу крою.
Запам'ятайте «золоте правило»: не існує універсального спального мішка, що підходить для будь-яких умов. Щоб ваш спальник зберігав ідеальний баланс між терморегуляцією, повітропроникністю та комфортом, потрібно вибирати модель з урахуванням крою, який визначає зручність у певну погоду. Наприклад, простора модель убереже вас від перегрівання спекотним літом, а зимовий спальний мішок, що щільно облягає тіло, запобігає втраті природного тепла.
Температурний режим допомагає визначити, в яку температуру можна використовувати ту чи іншу модель. Зазвичай його вказують у вигляді 3 температурних позначень:
Щоб купити спальний мішок підхожої щільності, орієнтуйтеся на значення комфортної температури, у крайньому випадку — на граничний показник. Екстремальна температура актуальна лише для екстрених ситуацій, коли треба просто протриматися впродовж короткого проміжку часу в особливо холодних умовах.
Усередині туристичний спальний мішок може доповнюватися бавовняною (для літа) або флісовою (для зими) підкладкою. Зовнішній шар спальника зазвичай виготовляється з синтетичних матеріалів, таких як нейлон або поліестер. Щільне переплетення синтетичних ниток наділяє виріб зносостійкістю та довговічністю, запобігаючи втраті форми та появі зачіпок.
В описі матеріалів часто можна зустріти позначення (D) та (T). Перше (Denier) відображає щільність ниток у тканині: тобто чим вище це число, тим товстішим і міцнішим є волокно. Друге (Thread Count) показує, скільки ниток міститься в одному кв. дюймі тканини. Зазвичай матеріал з високим показником (T) забезпечує кращий захист від вітру та вологи, а для додаткового вологозахисту на тканину може наноситися водовідштовхувальне покриття.
Щодо типу наповнювача, він буває двох типів: натуральний пух і синтетика.
Пух | Синтетика |
|
|
Пух традиційно використовується в спальниках для холодного сезону, оскільки найефективніше зберігає природне тепло. Однак він боїться вологи, яка призводить до комкування наповнювача та втрати корисних властивостей. Водночас синтетика є дешевшою альтернативою, яка хоч і не зберігає тепло настільки ефективно, але може похвалитися несприйнятливістю до впливу вологи, зберігаючи функціональність навіть у мокрому стані.
Щоб зрозуміти, який спальний мішок вибрати щодо габаритів, керуйтеся простою формулою: зріст користувача + 5 см запасу. У такий спосіб у вас буде достатньо місця, щоб лягти всередині у зручній позі, витягнувши ноги.
Що стосується ваги, вибирайте ту модель, яку вам буде комфортно носити з собою. Шукайте баланс між вагою та рівнем комфорту виробу в умовах вашої подорожі та враховуйте, що зі щільністю спального мішка пропорційно зростає його вага.
Зручність складається з дрібниць, тому, крім основних характеристик, вивчайте інші конструкційні особливості спальників:
Секрет довгого «життя» спального мішка криється у дотриманні правил догляду. Цю інформацію можна знайти на бирці, але ми розповімо про загальні аспекти:
У разі виявлення на тканині невеликих розривів та інших пошкоджень, не відкладайте ремонт «на потім», щоб уникнути погіршення ситуації. Для екстреного ремонту краще заздалегідь купити спеціальний ремонтний набір з латками.
І не забувайте про акуратне поводження із застібками-блискавками. При відкриванні та закриванні блискавок слідкуйте, щоб в них не потрапляла внутрішня або зовнішня тканина — це може призвести до зачіпок.
Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.