ТОП-5 спінінгів для риболовлі: огляд найкращих моделей | Fonarik.ua

Якщо потрібно купити спінінг, досвідчений рибалка вже знає, які характеристики йому важливі для конкретних умов. Але якщо мова йде про новачка чи любителя, який тільки починає освоювати мистецтво риболовлі, питання «Як вибрати спінінг?» може стати справжнім головним болем.

Деякі вудлища позиціонуються як універсальні, інші — як спеціалізовані під джиг, твічінг або ультралайт. Вивчення їхньої різноманітності — справа довга та непроста, але ми заощадимо ваш час!

У цьому огляді ми розберемо ключові моменти для вибору підхожого вам спінінга та розповімо про 5 варіантів, які мають довіру серед рибалок.

ТОП-5 спінінгів для риболовлі від Fonarik.ua: огляд найкращих моделей

Спінінг призначений для лову хижої риби з використанням штучних приманок. На відміну від поплавцевого або фідерного лову, де приманка постійно знаходиться в одній точці, спінінгова риболовля передбачає гру оснащенням. Імітація ним поведінки риби приваблює хижака та провокує на клювання.

Спінінги поділяються на 6 класів щодо тесту — діапазону ваги приманок, з якими модель працює без навантаження. Тест допомагає визначити призначення вудилища — від легкого лову дрібної риби до полювання на трофейного хижака:

  • UL (Ultralight): 0–7 г. Для лову на дрібні приманки: мікроджиг, вертушки, невеликі воблери. Ідеально для окуня, голавля, форелі.
  • L (Light): 2–15 г. Універсальний вибір для легких приманок та лову невеликого судака, окуня.
  • ML (Medium-light): 5–20 г. Компроміс між легкістю та силою. Підходить для джигового лову на середній річці.
  • M (Medium): 10–30 г. Для лову щуки, судака, жереха. Актуально для більшості популярних приманок.
  • MH (Medium-heavy): 15–40 г. Для важкого джига, великої щуки та лову на глибині або течії.
  • H (Heavy): 20–50 г. Для силового лову на великі приманки, зокрема в коряжнику або на глибинах.

Крім вищезгаданих класів, також існують надтверді вудилища, які використовуються для морської риболовлі та полювання на особливо велику рибу. Проте на тлі загального захоплення мікроджигом та ловом на легкі приманки, саме ультралайт спінінг на хижака мають найбільший попит.

Вибираємо спінінг: основні критерії

Під час вибору спінінга слід враховувати низку параметрів, від яких залежить комфорт та ефективність лову.

  1. Тип конструкції. Від типу залежить чутливість спінінга та зручність у транспортуванні:
    • Суцільна. Відрізняється високою міцністю, балансом та чудовою чутливістю. Справляється із виведенням великої риби. Єдиний недолік — незручність транспортування, оскільки вудилище не складається.
    • Телескопічна. Має кілька висувних секцій, які ховаються одна в одну, підвищуючи зручність у перевезенні. Підходить для лову дрібної та середньої риби, наприклад, окуня або щуки на легкі приманки. Однак важливо уважно стежити, щоб при розкладанні не залишалося проміжків між колінами — це може вплинути на міцність і чутливість.
    • Штекерна. Збірна модель вважається найзручнішою. Вона демонструє високу чутливість та надійність, до того ж займає мінімум місця у складеному вигляді. Завдяки точній підгонці елементів, штекерні спінінги коштують дорожче, але повністю виправдовують ціну своєю якістю.
  2. Стрій. Відображає те, яка частина гнеться та наскільки швидко вона приймає вихідне положення після вигину під час навантаження:
    • Надшвидкий (EF) — гнеться лише вершинка. Висока чутливість та точна передача клювання. Хороший для джигу та твічингу.
    • Швидкий (F) — згинається у верхній третині.
    • Середній (M) — пружинить половина бланка. Універсально у використанні, підходить для початківців.
    • Повільний (S) — гнеться весь бланк. Ідеально для лову на блешні та воблери з рівномірним проведенням.
  3. Матеріал. Руківʼя буває з EVA (піни) або пробки. EVA довговічна та не боїться вологи, пробка — тепліше в руці та легше, але потребує акуратної експлуатації. Бланк виготовляється з різних матеріалів:
    • Карбон (вуглеволокно) — легкий, чутливий і водночас жорсткий, популярний серед професійних рибалок.
    • Композит — поєднання карбону та скловолокна. Дешевший, але важкий і менш чутливий.
    • Склопластик — бюджетний, міцний, але найважчий. Використовується рідко.

Як вибрати довжину спінінгу

Для далекого закидання підходять довгі моделі, а ось при риболовлі з човна або в прибережних ділянках, що дуже заросли, — навпаки, доречніше використовувати короткі та маневрові вудилища.

Нижче наводимо основні рекомендації щодо вибору довжини залежно від ситуації:

  • До 1,6 м — для невеликих водойм;
  • До 2,2 м — для риболовлі з берега з великою кількістю рослинності або з використанням човна;
  • Близько 3 м — для відкритих водойм без чагарників, що створюють перешкоду.

Огляд найкращих спінінгів від Fonarik.ua

Як вибрати спінінг на карпа або окуня? У цьому розділі зібрані найкращі моделі в асортименті Fonarik.ua, які заощадять ваш час на пошуці та забезпечать найкращий результат лову.

Спінінг Favorite X1 General Heavy

Модель для важкого джигу розрахована на лов великого хижака як з берега, так і з човна. Бланк із корейського карбону SkyFlex 30T гарантує високу чутливість та міцність. Швидкий стрій дозволяє ефективно контролювати проводку та своєчасно реагувати на клювання.

З тестом на приманки 10-32 г та довжиною 2.32 м, спінінг буде корисним для полювання на щуку, сома, судака у великих водоймах. Руківʼя з EVA та зручний катушкотримач забезпечують комфорт під час тривалої риболовлі. Вага вудлища становить лише 124 г.

Спінінг Favorite Blue Bird

Бестселер із точно підігнаними характеристиками під мікроджиг. Матеріал бланка — полегшене вуглецеве волокно SkyFlex 30T, яке робить конструкцію особливо чутливою і, що також приємно, доступною в ціні. Стрій Extra-Fast дозволяє виконувати миттєву підсічку.

Вудлище оснащене кільцями, розташованими за KR-концепцією для далекого та точного закидання. Що важливо, вага конструкції не перевищує 74 г, тому вона максимально зручна для тривалої риболовлі.

Спінінг Favorite Arena Stream

Короткий і точний спінінг спеціально для лову на малих річках і струмках, де важлива маневровість. З урахуванням довжини 1.64 м, він ідеальний для лову на зарослих водоймах, коли простір вкрай обмежений.

Стрій Moderatе-Fast робить модель універсальною для лову на мікровоблери та мініатюрні вертушки. Попри м'якість, вудилище дає хороший контроль під час проведення та впевнено гасить ривки риби. Воно розраховане на волосінь до 3 lb і справляється навіть з активним трофеєм.

Спінінг Favorite Arena Vivid

Це вудлище з характером: м'яке та дуже делікатне, що особливо оцінять новачки в «ареа» лові. Стрій ближче до повільного (Mod-Slow) знижує кількість сходів під час лову форелі або окуня.

З довжиною 1.68 м та тестом 1.5–5 г спінінг добре працює на невеликих річках, каналах та закритих водоймах. Він не розрахований на далекі закидання, проте дозволяє дуже точно подавати приманку в локальну точку.

Спінінг Favorite Cobalt

Думаєте, як вибрати спінінг на щуку чи судака? Тоді вам варто придивитися до Cobalt CBL-802ML — справжнього універсала для лову хижака з берега. Він чудово справляється з джигом, обертовими блешнями та легкими воблерами, а довжина 2.4 м забезпечує швидке закидання на далеку дистанцію.

Графітовий бланк доповнений руківʼям EVA та кільцями з Korea SIC. Стрій Moderatе-Fast підвищує чутливість та спрощує лов активної риби. Заявлений тест 5-18 г покриває великий спектр приманок.

Поки немає коментарів, ви можете бути першим.

Допоможіть іншим користувачам з вибором - будьте першими, хто поділиться своєю думкою про цей пост.