Ножи Ganzo виявилися ще твердішими, ніж це декларують самі виробники. Саме такі результати показала незалежна заводська перевірка, яку провів один з блогерів, відомий під ім'ям Livsi.


Один з важливих параметрів сталі, на який багато покупців орієнтуються при виборі моделі ножа того чи іншого призначення - це її твердість. Саме вона відповідає за здатність леза залишатися гострим після роботи з іншими матеріалами, зберігати якість ріжучої кромки, не вищірбуючись і не прогинаючись. Основним матеріалом для ножів бренду Ganzo є сталь 440С. Вона якраз і відрізняється гарним балансом між твердістю та опірністю корозії. В офіційних характеристиках ножів Ganzo зазначено, що їхня твердість близька до рівня 58HRC. Це показник, отриманий за методом Роквелла, шкала С. Він показує різницю глибини проникнення алмазного конуса з кутом по вершині 120° з навантаженням 150 кгс (кілограмсил).


Отже, що ж показали результати незалежної заводської перевірки ножів Ganzo? Цю перевірку пройшли шість моделей: G714, G738, G728, G736, G729, G734. Першою з них уже близько двох років, а решту було випущено лише наприкінці 2015 року. Результати виявилися такими:

  • ніж G714 - 56,5 HRC;
  • ніж G738 – 61 HRC;
  • ніж G728 – 60 HRC;
  • ніж G736 – 60,5 HRC;
  • ніж G729 – 59 HRC;
  • ніж G734 – 60 HRC.

Як бачимо, стара модель набагато м'якша, а все нові ножі виявилися істотно твердішими, ніж навіть заявлено в їх характеристиках. Чому? Можливо, виробник змінив технологію термообробки і тепер гартує ножі на більшу твердість. Інший варіант відповіді це питання: Ganzo стали закуповувати чи виробляти якісніший спочатку метал 440С. Однозначно сказати, які зміни відбулися на підставі перевірки шести ношей не можна. Але такі результати вказують на зміну якості ножів. При збереженні нержавіючих властивостей сталі, це зміни на краще. Втім, ставлення поціновувачів ножів до такого результату неоднозначні. Потрібно сказати, що найбільш тверда ножових сталей має характеристику 70 HRC. Проте практично неможливо знайти ніж із твердістю металу вже 65 одиниць. Адже занадто тверда сталь стає крихкою, тому її доводиться покривати шаром більш м'якого металу. Однак у такому разі йдеться вже про технологію ламінування та іншу цінову категорію ножів.

Купити ножі Ganzo в Україні