Ножі завжди були невід'ємним предметом екіпіровки як туристів і рибалок, так і бійців різних спецпідрозділів. Носіння даного пристосування цілком виправдано, адже ніж - це багатофункціональний інструмент, за допомогою якого можна вирішувати безліч завдань: як повсякденних, так і досить специфічних.
На сьогоднішній день Мілітарі ножі найбільше користуються попитом серед завзятих туристів і любителів екстремальних видів відпочинку і спорту на зразок страйкболу, яким потрібно високонадійний, багатофункціональний клинок. Існує досить багато різноманітних Мілітарі ножів. Вони можуть бути представлені як компактними багатофункціональними моделями «швейцарських ножів» на зразок Swiza, так і великими, з фіксованим клинком, наприклад, Gerber. Для найбільш правильного вибору Мілітарі ножа, рекомендуємо спиратися на наступні критерії і особливості:
- Призначення. Кожен ніж має свою сферу застосування. Відповідно, вибираючи клинок, в першу чергу, визначитеся, для яких цілей він вам необхідний. Адже Мілітарі ніж може бути як робочим інструментом, так і хорошим і помічником в полюванні. Все залежить від конструкції, габаритів і особливостей ножа.
- Розмір. Не завжди більше-краще. А в разі Мілітарі ножів, дана тема як ніколи актуальна. Адже якщо Мілітарі ніж буде занадто великим, вам просто незручно буде ним користуватися, а занадто дрібний – не забезпечить належної якості різу.
- Клинок. Мілітарі ножі призначені для самих екстремальних умов. Це означає, що клинок таких ножів повинен витримувати не тільки повсякденну роботу, а й важкі умови, коли на нього додається колосальне навантаження, в тому числі, і під водою. Форма клинка, також повинна бути найбільш зручною для використання в різноманітних ситуаціях, будь-то приготування їжі, добивання звіра або заготівля деревини на багаття.
- Рукоятка. Найбільш популярними рукоятками є зразки, виконані з полімерних матеріалів, зокрема-G-10. Такі рукояті не бояться температурних перепадів, ударів і вологи. До того ж, завдяки виконаному на них візерунку вони мають протиковзким ефектом.
- Замок. Даний пункт стосується виключно ножів зі складним клинком. Найбільш міцними є liner-lock, back-lock і axis-lock, а також деякі їх різновиди і модифікації. Однак яким би надійним не був замок, за ним потрібен ретельний догляд, особливо при активному використанні, що в екстрених ситуаціях не завжди виходить здійснити.